Naujienos

VURI

 

VURI - Vaikų Universalios Rato Imtynės

Ši varžybų sistema buvo sugalvota siekinat įtraukti į varžybas ir mažuosius sportininkus, kadangi Lietuvos Shindokai-kan karate federacijoje kovos prasideda tik nuo 10 metų. Taigi, jau 5 metų sportininkas gali dalyvauti šiose varžybose. VURI turnyrai visada pritraukia didelį būrį jaunųjų kovotojų, kadangi tai nėra pavojingos varžybos, kaip kovos, patirti traumą tikimybė yra labai maža. Varžybų taisyklės paremtos paprastais imtynių veiksmais- patraukti, pastumti, parklubdyti, pargriauti. Praktika rodo, kad šių varžybų dėka sportininkai geriau pasiruošia ateities kovoms ringe, varžybų dėka atsiranda priešininko pajutimas, imtynių elementų žinojimas ir dar daugelis kitų faktorių, kurie yra naudingi kovos metu. Atsiradus šioms varžyboms jaunieji sportininkai turi žymiai didesnę motyvaciją tobulėti, siekti užsibrėžtų tikslų, uoliai treniruotis, kad VURI varžybose iškovotų 1-ąją vietą.

 

Varžybų tikslas

Populiarinti dvikovines sporto šakas vaikų tarpe, siekiant išaiškinti stipriausius sportininkus VURI rungtyje.

 

VURI varžybų organizavimas

VURI varžybose dalyvaujantys sportininkai skirstomi į tris amžiaus grupes: 7-8 metų, 9-10 metų ir 11-12 metų. Sutikus tėvams ir treneriui, varžybose gali dalyvauti ir 6 metų sportininkai 7-8 metų amžiaus grupėje. Amžiaus grupėse po sportininkų registracijos ir svėrimo jie suskirstomi į tris ar keturias svorio kategorijas (labai lengva, lengva, vidutinė ir sunki) priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir svorio. Tam, kad svorio kategorija būtų laikoma turnyrinė joje turi būti ne mažiau kaip 4 dalyviai. Nuo 8 dalyvių sportininkai kategorijoje skiriami į du pogrupius, o nuo 16 dalyvių - į  4 pogrupius. Kai kategorijoje yra 2 ar 3 dalyviai kovos vadinamos ne turnyrinės ir apdovanojamas tik sportininkas nugalėtojas - diplomu už laimėtą kovą. Kai kategorijoje 4-7 dalyviai jie kovoja rato sistema ir apdovanojami 1, 2, 3 vietų laimėtojai. Kai kategorijoje 8-15 dalyvių jie išskiriami į du pogrupius, kur kovojama dėl vietų. Tokiu atveju toliau turnyre dalyvauja 1 ir 2 vietas užėmę kovotojai iš atskirų pogrupių ir jie susitinka pusfinalio kovose (1-as su kito pogrupio 2-u) ir nugalėtojai finalinėje kovoje, o pralaimėję kovoje dėl 3 vietos. Kai kategorijoje 16 ir daugiau dalyvių jie išskiriami į 4 pogrupius. Pogrupiuose 1-as ir 2-as vietas užėmę sportininkai kovoja ketvirtfinalio, po to laimėtojai pusfinalio ir finalo, bei dėl 3-os vietos kovose. Kai 4 pogrupiai, ketvirtfinalio kovos vykdomos tarp 1 ir 2, bei 3 ir 4 pogrupių.

 

VURI kovos trukmė

VURI varžybose atrankinės kovos ir tose svorio kategorijose kur yra mažiau nei 8 dalyviai kovojama tik rato sistema. Kovos vyksta po vieną, laiku neapibrėžtą raundą. Nugalėtoju skelbiamas tas sportininkas, kuris pirmasis surenka tris taškus. Kai svorio kategorija išskiriama į du ar keturis pogrupius, tai iki ketvirtfinalių, pusfinalių visos kovos taip pat vyksta ratų sistema pogrupiuose iki trijų taškų. Ketvirtfinaliuose kovojama po vieną laiku neapibrėžtą raundą iki trijų taškų, o pusfinaliuose, finale ir kovoje dėl trečios vietos kovojama iki penkių taškų.

 

VURI taisyklės

VURI varžybos vykdomos pagal LSKKF priimtas šios rungties taisykles. Sportininkai vertinami vienu tašku („juko“) už išstūmimą bent viena koja iš rato, parklupdymą, pargriovimą, metimą, pakirtimą. Išstumiant sportininką iš rato stebima, kuris sportininkas pirmas žengia koja už rato linijos. Jeigu sportininkai vienu metu padeda kojas už rato linijos toks veiksmas nevertinamas. Jeigu sportininkas atlieka pakirtimą, parbloškimą, parklupdymą, metimą ir pats lieka stovėti aikštelėje jis vertinamas „juko“. Jeigu atlieka šiuos veiksmus bet pats neišsilaiko aikštelėje arba pats pargriūna, yra nusitempiamas ant kito sportininko įvertinimo negauna. Visus šiuos veiksmus stebi ir kovai teisėjauja aikštelės teisėjas (referis), jam talkina teisėjo padėjėjas, kuris pildo varžybų protokolą.

 

Draudžiami veiksmai

Smūgiai rankomis ir kojomis, smaugimo veiksmai, skausmingi veiksmai, nepadorus elgesys.

 

Etiketas

Varžybų atidaryme, varžybose bei uždaryme (apdovanojimų ceremonijoje) sportininkai dalyvauja apsirengę baltos spalvos kimono. Kovų metu rekomenduojama dantų apsauga (kapa). Prieš kovą ir po jos sportininkai turi nusilenkti teisėjams, žiūrovams ir vienas kitam. Turi suprasti ir vykdyti teisėjo (referi) komandas. Gerbti teisėjo sprendimus ir po kovos pasveikinti savo priešininką.

 

Akimirkos iš varžybų